Батік


Додати кольорів у повсякденну одноманітність допоможуть індивідуальні стильні аксесуари. Шалики і нашийні хусточки, парео, розписані в техніці батік, створять приємний настрій, додадуть завершальних штрихів створеному образу, не дозволять загубитися в натовпі. Приємні на дотик тканини з оригінальними малюнками або абстрактними візерунками, створеними руками наших майстринь, викликають захоплення і зацікавленість.

Батік - художній розпис по тканині - відомий з давніх часів. Місцем виникнення техніки вважається Індонезія, за першість з якою сперечаються Китай і Єгипет. Поширеним цей вид прикладного мистецтва був в країнах Африки і Ближнього Сходу, в Японії, Індії. Вироби в техніці батік потрапили в Європу з іншими товарами, які завозилися Шовковим Шляхом. Широку увагу українських митців розпис по шовку привернув у 20-х роках минулого століття і пережив декілька хвиль популярності.

Сьогодні, завдяки розвитку хімічної промисловості, вдосконаленню і спрощенню технічних прийомів, батік став доступним для широкого загалу. Великий вибір фарб і супутніх інструментів світових виробників дозволяє втілювати в життя самі неймовірні ідеї. Треба тільки ознайомитися з основними принципами техніки.

За технологічними прийомами батік розрізняють:

  • гарячий (класичний), коли тканину розписують за допомогою поетапного закриття деяких ділянок розплавленим воском;
  • холодний, для якого використовують резервуючий склад, що обмежує розтікання фарби по тканині;
  • вільний розпис аніліновими фарбниками, до складу яких вводять загусники;
  • вузликовий, результатом якого є незвичайні абстракції, отримані методом фарбування попередньо сформованих вузликів різної форми;
  • шиборі - японська класична технологія, що передбачає розпис прошитих складок тканини.

Наша майстерня практикує холодну і вузликову технологію розпису тканини. Ви можете придбати вже готові вироби, або зробити замовлення, обговоривши розміри, кольорову гаму та бажаний малюнок. Ми завжди відкриті для діалогу і готові до експерементів, щоб виконати побажання замовника.

  • Батік