Валяння


Вовна асоціюється з теплом і комфортом. Понад 8000 років тому, коли ще не існувало тваринництва, людство звернуло увагу на здатність волокон вовни деяких диких тварин зчеплюватися між собою і створювати щільний матеріал. З цього часу в побуті почали з’являтися речі, зроблені з повсті. Вовняні вироби протягом багатьох років кочові народи використовували для будівництва переносного житла, воїнських обладунків, теплого одягу і ковдр. Згодом вироби стали більш витонченими, прикладом чого можуть бути елегантні фетрові капелюшки і взуття.

Сьогодні задоволення споживчого попиту на одяг і предмети побуту в більшості випадків здійснюється за рахунок серійного промислового виробництва. Таким чином валяння з вовни перейшло із розряду практичного ремесла у різновид хобі і мистецтва.

Розрізняють два основних види техніки валяння.

  1. Сухе валяння - процес ущільнення вовняних волокон за допомогою спеціальних голок. Використовується для створення об’ємних речей: іграшок, прикрас.

  2. Мокре валяння - технологія, яка передбачає поєднання механічного процесу й взаємодії волокон з лужним (мильним) розчином. За допомогою цього методу створюють капелюшки, шалики, сумки тощо.

Також набуває популярності техніка нунофелтінга - створення виробів методом навалювання вовняних волокон на тканинну основу (шовкову, вовняну, бавовняну).

Майстерня “Рукомисли” в своїй діяльності використовує всі відомі техніки, створюючи унікальні, оригінальні й практичні речі. Ознайомившись з нашим асортиментом, ви можете поповнити свій гардероб, придбати декоративні прикраси для оселі або подарунки для близьких людей. Також ми надаємо послуги рециклінгу і декорування готового одягу.

  • Валяння