Статті

Історія валяння: погляд із давнини та сучасні тенденції

Історія валяння: погляд із давнини та сучасні тенденції

Ремесло валяння зародилося в прадавні часи, коли людина звернула увагу на здатність волокон вовни щільно звалюватися між собою і утворювати теплий матеріал. Це сталося близько 8000 років тому. Спочатку з цією метою використовувалися залишки вовни від диких тварин, добутих на полюванні. В подальшому, після одомашнення дрібної рогатої худоби, з’явилась можливість добувати потрібну сировину за допомогою стрижки овець і кіз. Таким чином, валяння із вовни стало першою технологією в історії людства, яка використовувалася для створення примітивного одягу. Прядіння, ткацтво і в’язання з’явилося значно пізніше.

Валяння

Валяння

Вовна асоціюється з теплом і комфортом. Понад 8000 років тому, коли ще не існувало тваринництва, людство звернуло увагу на здатність волокон вовни деяких диких тварин зчеплюватися між собою і створювати щільний матеріал. З цього часу в побуті почали з’являтися речі, зроблені з повсті. Вовняні вироби протягом багатьох років кочові народи використовували для будівництва переносного житла, воїнських обладунків, теплого одягу і ковдр. Згодом вироби стали більш витонченими, прикладом чого можуть бути елегантні фетрові капелюшки і взуття.

Батік

Батік

Додати кольорів у повсякденну одноманітність допоможуть індивідуальні стильні аксесуари. Шалики і нашийні хусточки, парео, розписані в техніці батік, створять приємний настрій, додадуть завершальних штрихів створеному образу, не дозволять загубитися в натовпі. Приємні на дотик тканини з оригінальними малюнками або абстрактними візерунками, створеними руками наших майстринь, викликають захоплення і зацікавленість.

Віртуозне мистецто - спідкарвінг

Віртуозне мистецто - спідкарвінг

 Складові ландшафтного дизайну не обмежуються тільки красивими композиціями з декоративних рослин, забарвленими мінливими кольорами сезонних квітів. Це також делікатні штрихи стежок, візерунчатих альтанок, зручних лав і акценти з незвичайних скульптур, які надають гармонії і завершеності затишним куточкам природи. Поряд з традиційними фігурами із каменю, гіпсу або  поширеними виробами із штучних матеріалів все більш популярними стають дерев’яні скульптури для прикрашання індивідуальних садів, громадських парків, міських зелених зон. 


Показано 1 по 4 з 4 (Всього сторінок 1)